Akaryakıt Ürünleri Firmaları
SIVI YAKITIN HİKAYESİ
                 Enerjisiz bir hayat düşünülemez. Farklı türleri olan ürünün çoğu enerjisi yüksek ürünlerdir. Türlerinden kısaca bahsetmek gerekirse motorin dizel motorlu araçlarda kullanılır. Kullanıldığı sürece motoru güçlü tutar ve performansını artırır. Paslanmasını önler. Kurşunsuz benzin performansı yüksek kalite seviyesi en pahalı olanıdır.
            Yakıt mekanizmasını temizler yüksek enerji sağlar ve korozyon oluşumunu engeller. Gazyağı benzinden sonra elde edilir eskiden aydınlanma ve yakacak olarak da kullanılan ürün günümüz de traktör gibi araçlarda kullanılabilir. Fuel oil genelde kalorifer yakıtı olarak üründe sanayide konutlarda kullanılabilir. Fuel oil ile oluşan ısı sistemlerinde yüksek sıcaklık sağlanır.
                Akaryakıt ürünleri özellikleri itibariyle bir yakıt türüdür. Araçlar da sanayide farkı makinelerde kullanılabilir. Hepsini özelliği belli bir işlem gördükten sonra sanayiye araçlara kazandırılmasıdır. Petrol hayatımıza girerken işlenmiş şekliyle çıkar kullanılabilmesi için ürün özelliklerini kazandırmak gerekir.
            Ham petrolün yapısında hidrokarbon e asit içerikleri oluşur. Toprağın altında ya da sudan çıkarılan ürün de sondaj yapılır yerin altında yüzyıllar bekleyen ürün dışarı çıkartılır. Arabalarda makinelerde kullanılan yüksek enerji sağlayan akaryakıt ürünleri işlendikten sonra piyasaya kazandırılır. Enerjisiz bir dünya düşünemeyiz dünya nimetleriyle sunulmuş bir hazine kaynaklarında enerji olan birçok yer altı zenginliklerine sahiptir.
                İşlenerek hayatımıza kazandırılan akaryakıt ürünleri hayatımızın vazgeçilmelerinden. Makinelerin kullanım gücünü artırır motor kalitesini güçlendirir. Tesisler de işlenen ürün hayatımıza çeşitleriyle enerji katar. Sanayide araçlarda onlarsız bir hayat düşünmeyiz
 
Yukarı