SIKÇA SORULAN SORULAR
Ustayeri.com firmaların ürün, montaj, tadilat ve hizmet işlerinin internet üzerinden satışının sağlandığı bir platformdur
Ürün, Montaj/Hizmet Almak İsteyenler İçin Ustayeri.com Nasıl Çalışır?
 
Montaj/Hizmet ihtiyaçları olanlar için sitemizde iki yöntem ile faydalanabilirsiniz. İlki Teklif iste bölümü ile yeni iş talebi oluşturma formuna kendi bilgilerinizi ve oluşturacağınız iş talebi hakkında detaylı bilgileri ve dokümanları paylaşabilirsiniz.
Firmaların size en iyi fiyatı verebilmesi için onlara iş talebiniz hakkındaki bilgileri ve dokümanları detaylı paylaşmanız gerekmektedir.
Daha sonra bölgenize yakın firmaların talebinize karşılık fiyat vermelerini bekleyin, verilen tekliflerden hangisi size uygunsa onu seçerek işinizi yaptırabilirsiniz.
Diğeri satşta bulunan hizmetlerden ihtiyacınız olanı bulup direkt satın alabilirsiniz. Siparşiinz anında ilgili firmaya iletilir ve ihtiyacınız olan hizmet en kısa sürede karşılanır.
 
Ürün satın almak için kategorilerden ürün başlığı altında satın almak istediğiniz ürünlere erişebilirsiniz. Satın alacağınız ürünün montaj gerektiriyorsa montaj/hizmet bölümünden veya ilgili üründeki montajını almak istermisiniz başlığı altından veya satın aldığınız ürünün sınıfında teklif iste bölümünden montaj ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
 

Ürün Saışı veya Hizmet Vermek İsteyenler İçin Ustayeri.com Nasıl Çalışır?
 
Size uygun üyelik tiplerinden birini seçerek sisteme kayıt olun.
Profilinizi oluşturun, Ustayeri.com dükkanınız için hizmet verdiğiniz bölgelerin, sektörlerin, adres bilgilerinizin, banka bilgilerinizin, ödeme şekillerinizin, firma profilinizin, politikalarınızın, uyarılarınızın, çalışma saatlerinizin, satışını yaptığınız ürünlerin, verdiğiniz hizmetlerin ve/veya montajını yaptığınız ürünlerin sisteme girişini sağlayın.
Profilinizi www.ustayeri.com´a giriş yaptıktan sonra üyelik panelinizi kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Sattığınız ürünlerin, verdiğiniz hizmetlerin kalemlerini sisteme girin.
Girişini yaptığınız iş kalemleri ve fiyatlandırmalar, müşterinin verdiğiniz ürünü yada hizmet ihtiyacını görüp, direkt satın almasına olanak sağlar.
Fiyatlandıramadığınız işler için teklif isteyen müşterilerimizin koşullarına uygun iseniz iş talebi  telefon, mail ve sms yoluyla size bildirilir.
Sizde hizmet verdiğiniz iş taleplerine teklif verin.
Verdiğiniz teklifin müşteri tarafından onaylanmasını takip edin.
Teklifinizi onaylayan müşteri ile görüşerek adres ve telefon bilgilerini öğrenin.
İşi tamamlanınca anlaşılan fiyattan ödemenizi alın.
Bitirdiğiniz işler için ustayeri sizin için memnuniyet puanı alsın.

Ödeme Sistemi Nasıl çalışıyor;
Ustayeri.com’da mağaza açmak ücretsizdir.Yaptığınız iş ve hizmet kategorileri üzerinden sağladığınız satışlarda %10+kdv komisyon alıyoruz.
Bunun için satışını yaptığınız ürünlerin veya hizmetini verdiğiniz işlerin kayıtlarını oluşturmanız gerekiyor. Kredi kartı veya banka havalesi ile sağlanan satışlarda ödemeler bizim havuzumuzda toplanıyor ve iş tamamlandığında ödemenizi alıyorsunuz. Kapıda ödeme ile sağlanan satışlarda komisyonumuzu biz sizden alıyoruz. Ay sonlarında yapacağımız mutabakat ile hizmet faturası kesiyoruz.
Yukarı