Adana Alçıpan Özel Servis Firmaları

Mağaza Arama

ALÇIPAN KULLANIM ALANLARI NERELERDİR

                 Alçıpan çıktığı günden beri iç dekorasyon işlerinde çok kullanılan malzemelerden biri olmuştur. Hafif olması, monte etme işlerinin kolay olması ve düzgünlüğü ile tercih edilmektedir.
                 Alçıpan panolar birçok işte kullanılır. Bunlardan biri iç mekan duvarlarının boyama öncesi düzgünlüğünü ve yalıtımını sağlamaktır. Alçıpan hazır halde gelir ve duvara vidalama ile kolaylıkla monte edilir. Ayrıca zımparalama işlemlerine gerek bırakmaz. Kolay kesilmesi sayesinde priz delikleri gibi alanlar kolaylıkla açılır. Geniş mekanlarda bir bölüm ayrılmak istendiğinde alçıpanlar kullanılabilir.
            Profiller üzerine kolaylıkla eklenen alçıpanlarla işlemler çabucak biter. Hastane, işyerleri ve oteller gibi birçok kablonun ve havalandırma tesisatlarının olması gereken mekanlarda asma tavanlar gereklidir. Bu asma tavanlar için gerekli taşıyıcı profiller yerleştirildikten sonra alçıpan panoları aralık kalmadan vidalanır. Açık kalması gereken alanlar kolaylıkla kesilip çıkarılır. Alçıpanların üzeri boyandıktan sonra kablo ve diğer sistemlerin oluşturacağı görüntü kirliliği ortadan kalkmış olur.
                Alçıpansağlam ve dayanıklı malzemedir. Uygulama sırasında bazı kurallara dikkat edildiği sürece uzun yıllar hizmet verir. Alçıpan ustaları bu malzeme ile çalışma konusunda mahir ve deneyimli olmalıdır. Monte işlemleri muntazam şekilde yapılmalıdır. Alçıpan panoların üretiminde de uyulması gereken imalat kuralları vardır. Alçıpan, kaliteli malzeme ve işini bilen ustalarla uygulanırsa çok uzun zaman kullanılabilir.ustayeri.com en tecrübeli ustaların ve kaliteli alçıpan firmalarının bulunduğu bir merkezdir.
 
Yukarı