Aspiratör Firmaları
EN İYİ ASPİRATÖR FİYATLARI

                 Aspiratör çok kullanılmakla birlikte değeri tam olarak bilinmeyen mutfak aletlerindendir. Bazı aspiratör çeşitleri sanayide kullanılsa da en çok mutfaklarda hava çekici olarak kullanılmaktadır. Pişen yemeklerden havaya sürekli olarak buhar karışır. Bu buharın içersinde yoğunluklu olarak su olmakla birlikte yağ ve koku yapıcı moleküller bulunur.Aspiratör kullanılmayan mutfaklarda bu koku eve yayılır. Mutfak dolaplarında ve fayanslarda yağlı ve zor çıkan lekeler oluşur. Aspiratör elektrikle çalışan bir alettir. Üzerinde çeşitli güçte çekiş sağlayan düğmeleri bulunur. Ayrıca ışığı da yapılan işin daha iyi görünmesini sağlar.
                Aspiratör yemek yapımına başlandığı anda açılmalıdır. Böylece yemek kokusunun ve yağların çevreye yayılması önlenmiş olur. Enerji tasarrufu için genellikle en düşük çekiş seviyesi yeterli olmaktadır. Kızartmalarda veya yoğun buhar çıkışları ile yemek yakma durumlarında en yüksek seviyede çalıştırılabilir. Aspiratörlerin birçoğunda yağ emici ve değiştirilebilir bir katman bulunur.
Bu katmanın belli aralıklarla değiştirilmesi çekiş gücüne yansıyacaktır. Birçok aspiratör türü bulunmaktadır. En çok kullanılanlar bacalı sistemlerdir. Bacalı aspiratörlerin baca bağlantıları düzgün yapılmalıdır. Ayrıca baca bağlantı borusunda delik olup olmadığı kontrol edilmelidir. Başka bir amaçla kullanılan bacalara aspiratör bağlantısı yapmak doğru değildir.
                Aspiratör alırken kalitesine ve garanti süresine dikkat edilmelidir. Bağlantısı bu işi bilen ustalara yaptırılmalıdır. ustayeri.com kaliteli aspiratör satışını ve en iyi montajını yapan firma ve ustaların buluştuğu Türkiye çapında bir merkezdir.
 
 
 
Yukarı