Bahçe Aletleri Firmaları

Mağaza Arama

HER TÜRLÜ BAHÇE ALETLERİ İÇİN USTAYERİ

                  Küçük de olsa bir bahçe ile uğraşmanın insana ruh huzuru verdiği bilinmektedir. Bahçede gül büyütmek, domates gibi sebzeleri ve mevsimlik çiçekleri yetiştirmek yer varsa bir kaç meyve fidanı büyütmek gerçekten eğlenceli ve başlayanın bir daha bırakamadığı bir hobidir.
                 Bahçe işleri için bazı genel bahçe aletleri lazımdır. Sebze veya mevsimlik çiçek yetiştirilecekse bahçenin baharın ilk günlerinde bellenmesi gerekir. Bunun için orta büyüklükteki bir bel yeterlidir. Fide altları ise çapalanmalıdır. Yine fazla büyük olmayan bir çapa iş görecektir. Bu işlemlerden sonra bahçe gübrelenmelidir.
            Bir hafta dinlendirip en az iki sulama yaptıktan sonra çiçek tohumu ve sebze fidesi ekimine geçilebilir. Bunun için el tipi bahçe aletleri vardır; Mini tırmık, çapa, ot ve taş ayırıcı paslanmaz ürünler kullanılabilir. Yine sonbahar veya ilkbaharda güllerin ve bazı bitkilerin budanması gerekir. İyi bir budama için çeşitli bahçe makasları mevcuttur.
Fidanlar için aşılama yapmayı kolaylaştıran aşı aparatları kullanılabilir. Bahçe aletleri her kullanımdan sonra temizlenmeli ve hızlı kuruyacak şekilde saklanmalıdır. Çim biçme için elektrikli veya elektriksiz aletler mevcuttur. Büyük çim bahçelerine elektrikli olanları önerilir. Bahçeler çevredeki hayvan ve diğer etkilere karşı çeşitli ağlı çit sistemleri korunabilir. Bu ağlı yapılarda çok yıllık sarmaşık çeşitleri büyütülerek doğal görünüm bozulmamış olur. ustayeri.com her türlü bahçe aletlerinin kaliteli ve uygun fiyata bulunabileceği bir adrestir.
 
Yukarı