Beton Delme-Kesme Firmaları

Mağaza Arama

BETON DELME KESME İŞLERİ - EN UYGUN FİYATA KAROT İŞLERİ

                 Beton delme ve kesme işleri çeşitli ihtiyaçlardan dolayı yapılan özel işlemlerdir. Sağlam bir betonu delmek, bir miktarını çıkarmak veya kanal açmak ancak özel karot makineleri ile yapılabilinir. Beton delme ve kesme demir içeren veya içermeyen betonlara uygulanabilir.
                Beton delme kesme işleri genellikle boru tesisatı döşemeleri, pencere açama veya yapıyı güçlendirme amaçlı hatlar açarak içersine istenilen malzemelerin yerleştirilmesi amaçları ile yapılmaktadır. Kullanılan karot ekipmanlarının büyüklüğü ve işlevselliği de yapılacak işe göre değişmektedir. Bazı firmalar aletlerinin bakımına yeterli özeni göstermediklerinden iş ortasında bozulma ve aksamalara yol açmaktadırlar.
                Karot makineleri basit bir prensiple çalışır. Betonda dönerek ilerleyerek karot denen silindirik parçaları çıkarır. Örneğin betonda bir pencere açmak için çerçeve boyunca karotlar alınır. Ortadaki beton çıkarıldıktan sonra çerçeve kenarları başka aletler yardımı ile düzeltilir. Beton delme ve kesme işleri yapan firmaların bu özel aletleri hazır, bakımlı ve çeşitli olarak bulundurmaları gerekir. Yine bu aletleri kullanan ustaların tecrübe ve iş kabiliyetleri çok önemlidir.
                 Bazı basit beton işleri için daha pratik aletler kullanılır. Kaldırım gibi yerlerde karotlu matkap makineleri kullanılır. Bunlar ayrıca birçok basit beton delme işlerini de kolaylıkla başarırlar. ustayeri.com beton delme ve kesme işlerinde en iyi makinelerle ve işinin ehli ustalarıyla Türkiye´nin dört bir yanına en iyi hizmeti vermektedir.
 
Yukarı