Bursa Boya, Alçıpan ve Kartonpiyer Firmaları

Mağaza Arama

BOYA VE ALÇI İŞLERİ - EN İYİ USTALAR 

                  Bir evin veya mekanın güzel ve temiz görünmesi için duvarlarının muntazam bir şekilde boyalı olması gerekir. Boya işi göründüğünden çok daha zor ve ustalık isteyen bir iştir.
                  Boya, alçıpan ve kartonpiyer işleri bir arada yapılan bütünün ayrı ayrı parçalarıdır. Bir duvar veya tavan boyanmadan önce eski boya varsa bunun mümkün olduğunca temizlenmesi gerekir. Üstüne bazı durumlarda sıva çekmek de gerekebilir. Bu işlemlerden sonra alçılama işleri yapılır.
            Günümüzde duvarlara bloklar halinde uygulanan alçıpan işleri çok kolaylaştırmıştır. Bu bloklar çok düzgün olduklarından zımparalama işlerini dolaysıyla toz oluşumunu en aza indirir. Kartonpiyer de alçı işleri ile birlikte yapılır. Günümüzde alçıdan çok köpükten hafif kartonpiyerler kullanılmaktadır.Boya, alçıpan ve kartonpiyer işleri bittikten sonra ilk önce astarın bir ya da iki kat sürülmesi ile başlar. Bu katlar kuruyunca ana boya sürülür. Tavanlar için tavan boyaları ayrıdır. Kartonpiyerler de boyanır.
            Boyalar mekana göre seçilir; plastik, yağlı, küf tutmaz ve anti bakteriyel gibi birçok iç mekan boyası mevcuttur. Boya, alçıpan ve kartonpiyer işleri sonrası ortam son derece temiz ve güzel gözükür. İşinin ehli ustaları kaliteli malzeme ve boyalarla yaptığı işler yıllarca güzelliğini korur. Ustalar iş boyunca zemine zarar vermez her hangi bir boya lekesi oluşturmazlar. ustayeri.com en iyi boya, alçıpan ve kartonpiyer ustalarının buluştuğu bir adrestir.
 
 
 
Yukarı