Çinko, Bakır ve Krom Kaplama Firmaları

ÇİNKO BAKIR VE KROM KAPLAMA


Kaplama kısaca anlatmak gerekirse cisimlerin görünüşünü güzelleştirmek ve aynı zamanda dış etkilere karşı korumak amacı ile bir başka madde ile yüzeylerinin örtülmesidir. Metal kaplama çinko, bakır ve krom kaplama gibi metaller kullanılarak yapılır ve metal olan yada olmayan maddeler üzerinde çürümeyi önlemek amacı ile kullanılır. Ustayeri.com adresinde kaplama hakkında birçok bilgi alabilir ayrıca kaplama firmalarımızın iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kaplama işlemlerinizi yaptırmak için uğraşmaya son. Peki, metal kaplama nedir?
                Çinko, bakır ve krom kaplama yapılmadan önce işleme girecek yüzeydeki bütün kirlerin ve oksitlerin temizlenmesi gerekmektedir. Temizleme işlemi yapılacak metal yüzeyin üzerindeki kirin türüne göre asit çözeltileri veya alkali deterjanlar kullanılabilir. Üzerindeki oksitlerin temizlenmesi için metal yüzey çözücü maddeye daldırılabilir veya çözücü madde metal yüzeye püskürtülerek uygulanabilir.
Metal kaplama işlemleri püskürtme, sıcak daldırma yada vakumda yoğunlaştırma şeklinde yapılabilir.  Püskürtme ile kaplama, kullanılacak metal kaplama malzemesi tabancada eritilerek kaplanacak metal yüzeye püskürtülerek uygulanır. Yaygın olarak çinko yada alüminyum metalleri kullanılır. Genellikle sıvı tankların kaplaması için kullanılır.
                Sıcak daldırma ile kaplama yönteminde kaplaması yapılacak metal yüzey temizlendikten sonra erimiş haldeki metale daldırılır. Bu yöntemde çoğunlukla çinko ve kurşun metalleri kullanılır.
                Vakumla yoğunlaştırma yönteminde kullanılacak metal madde vakumda tungsten ısıtıcı kullanılarak buharlaştırılır. Kaplanacak yüzey temizlenmiş, düzeltilmiş ve cilalanmış olmalıdır. Ardından vakum içerisindeki metal buharı soğuk parçanın kaplanacak yüzeyinde yoğuşturulur.Çinko, bakır ve krom kaplamahizmeti arıyorsanız sizi de birbirinden çeşitli firmalar ile buluşturuyoruz. Tek yapmanız gereken www.ustayeri.com adresine üye olmak ve ustayeri.com ´un ayrıcalıklarından faydalanmaya başlamak.
 
Yukarı