Fayans Firmaları

Mağaza Arama

FAYANS VE DEKORASYON USTALARI BURADA!

                 Fayans, inşaat sektöründe icat edildiği günden beri kullanımına hiç ara verilmeyen en önemli kaplama malzemelerinden biridir. Fayans doğal taş tozlarının ve kilin özel işlemlerle bir araya getirilmesiyle oluşturulur. Kaplandığı yüzeye sıkıca tutunur ve yıllarca sağlam bir şekilde ilk günkü renk ve dokusuyla hizmet eder. Kullanım ömrünün uzun olması, kolay temizlenme özelliği, renk ve desen seçeneklerinin çok fazla olması döşemelerde fayans kullanımının tercih edilmesinin başlıca nedenleridir.
                 Fayans ıslak zeminlerin ise vazgeçilmez kaplama malzemesidir. Pek az inşaat malzemesi su geçirmeme yönünden fayans ile yarışabilir. Bu bakımdan banyo, mutfak ve hollere özellikle fayans döşemesi yapılır. Günümüzde ahşap veya doğal taş desenli fayans çeşitleri salonlara da döşenmeye başlamıştır. Hatta evlerin ve otellerin iç-dış duvarları da bu tür fayanslarla kaplanmaktadır. Fayans parlaklığı ve temiz görünümü ile mekanlara ferah ve güzel bir hava vermektedir. Fayanslar kullanım alanına göre çok küçük boyutlardan büyük mekanlar için oldukça büyük karolar, üçgenler veya başka geometrik şekillerde üretilmektedir.
                 Fayans çok uzun ömürlü olmakla birlikte ilk döşemesinde dikkat edilmesi gereken kurallara uyulmadığı takdirde yerinden çıkması söz konusu olabilir. Fayans işlerinde fayansın kalitesi, zemin düzgünlüğü, kullanılan malzemeler ve ustaların tecrübesi önemli rol oynar. Uygulanacak zemin iyice düzeltilmeli ve düzgünleştirilmelidir. Kaliteli yapıştırma malzemeleri uygun oranlarda kullanılmalıdır. ustayeri.com kaliteli fayans ve en iyi fayans ustalarının Türkiye´nin dört bir tarafından bulunabilineceği bir merkezdir.
 
 
 
Yukarı