Granit Firmaları

Mağaza Arama

GRANİT USTALARINDAN HEMEN TEKLİF ALABİLİRSİNİZ

                  Granit çok uzun zaman kullanım imkanı veren bir taştır. Roma ve Mısır uygarlıklarının inşa işlerinde kullandıkları granit bloklar günümüze kadar gelebilmiştir. Granit sağlamlığını volkanik kökenli bir taş olmasına borçludur. Granit taşları içerdiği minerallerle çeşitli renklerde olmaktadır. Doğada en çok gri renkte granit bulunmakla birlikte pembe, siyah veya beyaz ağırlıklı granit çeşitleri de vardır.
                 Ülkemizde granit mutfak tezgahlarında, yer ve duvar kaplamakta sıkça kullanılmaktadır. Doğal bir taş olduğundan sağlığa hiç bir zararı olmayan granit, döşeme ve mutfak tezgahlarında uzun ömrü ve dayanıklı olması ile tercih edilmektedir. Granit bulunduğu ortama zengin bir hava da katmaktadır.
            Granit yer, merdiven veya iç - dış cephe duvar döşemeleri çok şık mekanlar oluşturmaktadır. Bu bakımdan turistlik otellerde granit döşeme çeşitlerini sıkça kullanılır. Banyo için de özel üretilmiş granit karolar mevcuttur. Granit döşeme ustalık isteyen bir iştir. Ustaların zeminin düzgünlüğüne son derece dikkat etmeleri gerekmektedir. ustayeri.com en kalifiye ustaların ve firmaların bulunduğu bir merkezdir. Yılların granit tecrübesi ile çalışan ustaların çıkardığı granit işçiliği bir sanat eseri gibi yıllarca güzelliğini korumaktadır.
                 Granit mutfak kullanım ve sağlık açısından özellikle önerilir. Granit, mermer ve ahşap malzeme ile mükemmel uyum gösterir. Bu bakımdan mutfak dekorasyonunda yerlerin, tezgahların ve masanın granitten dolapların doğal ahşap renklerinden seçilmesi çok güzel bir görünüm sağlamaktadır.
 
 
 
 
 
Yukarı