Nem ve Rutubet Yalıtımı Firmaları

Mağaza Arama

NEM VE RUTUBET YALITIMI

                  Binaların büyük çoğunluğunda nem sorunu yaşanmaktadır. Bazen bodrum katlarında bazense hemen hemen her katta oluşan nem küflenmelere, dökülmelere hatta bina ömrünün kısalmasına neden olabilmektedir. Binaların nem ve rutubet yalıtımı nemin kaynağına ve oluştuğu bölgeye göre yapılır. Bina zeminden nem alıyorsa özel drenaj yöntemleri ile su sürekli olarak dışarı aktarılmalıdır.
             Bina dış cepheden nem alıyorsa dış cephe yalıtımı yapılmalıdır. Yine nem sıvaları bu konuda çok işe yaramaktadır. Çeşitli yalıtım blokları dış cepheye uygulandıktan sonra sıva ve boya yapılarak hem dışarıdan gelen nemin önüne geçilir hem de ısı ve ses yalıtımı sağlanmış olur. Binalar çatıdan da neme maruz kalmaktadır. Özellikle de eski çatılardan yağmur ve kar sularını içeriye girerek tavana işlemekte zamanla sürekli nem durumu oluşturmaktadır. Öncelikle çatının yenilenmesi ve tavana özel yalıtım malzemelerinin döşenmesi gerekir.
                 Bina nem almadığı halde ev içinde oluşan mantar ve küfler vardır. Bunun kaynağı mutfak veya banyo gibi alanlara giden su borularındaki sızıntılar olabilir. Ufak ufak damlasa dahi alt katlara kadar geçen nem durumları görülür. Nem ve rutubet yalıtımı yapılmadan önce boruların değişmesi gerekir.
            Odalarda su kaynağı olmadan da nem ve küf görülmektedir. Özel nem önleyici boyalar kullanılmalı ve ev düzenli havalandırılmalıdır. ustayeri.com her türlü nem ve rutubet yalıtımı problemlerinin kusursuz çözüldüğü bir merkezdir.
 
Yukarı