Ankara Zemin Döşeme ve Kaplama Firmaları

Mağaza Arama

ZEMİN DÖŞEME VE KAPLAMA İŞLERİ YAPAN FİRMALAR

                 Zeminin nasıl bir malzeme ve renkle döşendiği bütün bir evin veya döşemenin yapıldığı mekanın havasını değiştirdiğinden önemlidir. Ülkemizdezemin döşeme ve kaplama malzemesi olarak en çok parke, seramik, doğal taşlar ve plastik esaslı malzemeler kullanılmaktadır.
                  Zemin döşeme ve kaplama malzemeleri karıştırılarak da uygulanmaya başlamıştır. Özellikle turistlik tesislerde yapılan bu tür karışımlar mekanları çok güzelleştirmektedir. Evlerde ise ıslak zeminlere; mutfak, balkon, hol ve banyo seramik ürünler. Diğer kalan alanlara ahşap parke veya plastik esaslı karolar döşenmektedir. Bazı plastik ürünler çok geniş en ve boyda olup tüm bir odayı kesintisiz ve parçasız kaplayabilmektedir.
                 Yer kaplaması bilgi ve tecrübe isteyen bir iştir. Zeminin işlem öncesi iyice temizlenmesi ve düzeltilmesi ardından tekrar temizlenmesi gerekir. Seramik uygulamalarda suyun gidiş yönünün tayinine dikkat edilmelidir. Ayrıca eğimi verirken dışarıdan hissedilmemesi önemlidir. Parke döşemelerinde yine büyük bir ustalık gerekmektedir. Ehil olmayan ustaların elinden çıkan seramikler yerinden çıkar, istenmeyen alanlarda su birikir.
            Parkeler, gevşer veya kabarır. Zemin döşeme ve kaplama işlerinde kullanılan döşeme malzemelerinin de kalitesi çok önemlidir. Her seramik bir biriyle aynı dayanım ve kullanım ömrüne sahip olmaz. Parkeler de böyledir. İyi bir yer kaplaması kaliteli malzeme ve iyi ustalığın birleşmesiyle elde edilebilir.ustayeri.com zemin kaplama işleri olanlarla en iyi usta ve malzemenin sağlandığı bir merkezdir.
 
 
 
 
 
Yukarı