Adli Bilişim Firmaları

Mağaza Arama

SUÇLULARIN YAKALANMASINDA ADLİ BİLİŞİM HİZMETLERİNİN ÖNEMİ

            Her geçen gün hayatımıza yeni bir kavram eklenmektedir. Bu kavramların etkisi adli yargılama süreçlerini de yakından etkilemektedir. Örneğin bilgisayar ve internet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte pek çok kolaylık kullanıcıların hizmetine sunulmuş ancak pek çok suç fiili de internet ve bilgisayarlar üzerinden işlenebilir hale gelmiştir.
Bu nedenle ceza kanunumuzda da adli bilişim suçları için düzenlemelere gidilmiştir. Bu düzenlemelerle kişi ve kurumların kullandıkları bilgisayar ve cep telefonlarında cumhuriyet savcısının talebi üzerine mahkeme kararıyla arama yapılabilmektedir. 
            Adli bilişimalanında bilgisayarlar üzerinde yapılacak arama işlemleri teknik bilgi ve analiz gerektirdiğinden bu hizmeti sunan danışmanlık firmalarından faydalanılmaktadır. Bu nedenle herhangi bir suça konu olduğu düşünülen bilgisayar ve cep telefonları yukarıda belirtilen usule uygun olarak detaylı incelenmek üzere bu hizmeti veren bilirkişilik şirketlerine iletilmektedir. Bu şirketlerdeki yetkin bilişim uzmanları tarafından soruşturma veya kovuşturmaya esas olarak yapılan inceleme işlemi tutanak altına alınarak inceleme sonucunda tespit edilen hususlar savcılık veya mahkeme makamlarına sunulmaktadır.
            Ustayeri.com olarak ihtiyacınız olan adli bilişim hizmetlerini sunan bilirkişilik firmalarını yargı mensupları ile buluşturmaktayız. Herhangi bir nedenle adli konularda bilişim hizmeti ihtiyacınız olduğunda www.ustayeri.com adresini ziyaret ederek size en yakın firma ile irtibata geçebilir ve yasalara uygun olarak söz konusu bilişim hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.
Yukarı