Baskı Beton Firmaları

Mağaza Arama

USTANIZ, USTAMIZDIR


                Günümüzde bir dekorasyon, tamir veya montaj işimiz olduğunda bunu yaptırmak için hem zaman ayırmamız hem gerekli yapılacak işin ustasıyla anlaşmamız, uygun fiyata malzeme bulmamız ve en önemlisi sağlam, konforlu bir netice elde etmemiz gerekir. Bu ve bunun gibi işlerinizde ustayeri.com gerçekten faydalı hizmet veren sitelerdendir.
                 Baskı beton iç dış fark etmeksizin herhangi bir tasarımınızda gerek gördüğünüzde uygulanılan yüzey kaplama malzemesidir. Faydalı yanı ise tek tek döşenmiş hissi uyandırması şık ve lüks görünmesidir.
            Farklı renk ve desen tercihlerinde, granit, mermer gibi doğal taş izlenimi verebilen baskı beton dayanıklıdır. Bu betonlar beton teknolojisinin gelişmesiyle birlikte basınca güneş ışınlarına ve yıpranmaya karşı dayanım gücü kazanmıştır. Baskı beton uygulamalarında betonun oturacağı uygun zemin için dolgu malzemesi, gerekli karışım ve yaklaşık 300-350 dozajında beton dökümü ile başlar. Ve gerekli mukavemet artırıcı gibi karışımın ortam koşullarına karşı dayanımı arttırıcı ek maddeler ile sağlam ve şık bir yüzey elde edilmeye çalışılır.
            Bu yüzey elde edildikten sonra su kanaması bittiği kanaatine varıldığında, yüzeyde istenilen desenin plastik kalıpları baskılanır. Baskı işlemi tamamlandıktan yaklaşık 24-36 saat sonra antik etki tozu veya kalıp ayırıcı(yüzeyin vereceği tepkimeye bağlı olarak) basınçlı su eşliğinde uygulanır. Bu uygulama sonucu zemin yağ, petrol gibi zemin bozucu faktörlerden etkilenmemesi için cilalanır. Son olarak ise zemin yüzey koruyucu ve parlatıcı püskürtülerek işlem tamamlanır.
 
Yukarı